Zalety i wady mieszkania w mieście

Korzyści z posiadania mieszkania w mieście są bardzo duże, ale często niektórych po prostu na nie nie stać lub mieszkają gdzieś na obrzeżach metropolii. W Polsce mamy miasto o przeróżnej wielkości i każde coś w sobie ma przyciągającego uwagę. Nasze państwo jest także bardzo zróżnicowane pod względem geograficznym, mamy góry i morze każdy może znaleźć coś dla siebie. W miastach znajdziemy każde grupy wiekowe, więc nie ważne czy jesteś stary czy młody, na pewno znajdziesz tutaj swoich odpowiedników i przyszłych przyjaciół. Poniżej wymienię kilka zalet i wad płynących z posiadania mieszkania w mieście w naszym kraju.

Zacznijmy od zalet. Zaletą jest przede wszystkim to, że praktycznie wszędzie mamy blisko. Mowa tutaj o codziennym dojeździe do pracy, oczywiście jeżeli pracujemy w tym samym mieście co mieszkamy. Zaoszczędza nam to sporo czasu i pieniędzy wydanych na paliwo. Jeśli jednak nie mamy samochodu to w każdym mieście znajdziemy szeroko rozwiniętą komunikację miejską, która na pewno będzie się znajdować w pobliżu naszego domu czy to autobus czy tramwaj czy pociąg. Do tego taka komunikacja także będzie tańsza, ponieważ poruszalibyśmy się tylko w obrębie jednego miasta co nie wymagałoby kupowania droższego biletu metropolitarnego. Mieszkając w aglomeracji mamy także bliżej nas wszystkie usługi a przede wszystkim szpitale i przychodnie w razie jakby coś się stało. Bliżej mamy także szkoły co więcej jest ich bardzo duża ilość i przeróżne rodzaje, od ogólniaków po różne technika i szkoły zawodowe. W dużych miastach znajdują się także uczelnie wyższe dzięki czemu nie musielibyśmy wyjeżdżać gdzie indziej aby zdobyć wyższe wykształcenie.

Smog w dużym mieście

Niestety mieszkając w większych miastach jesteśmy narażeni z roku na rok na co raz większe zanieczyszczenie powietrza i częściej pojawiający się smog. Do niedawna jeszcze było to nie do pomyślenia aby w Polsce wystąpiło to zjawisko ale jednak z roku na rok jest co raz gorzej. Mieszkanie w mieście wiąże się także z większymi kosztami utrzymania. W zależności od dzielnicy w której chcielibyśmy kupić musimy się liczyć z wyższymi cenami z uwagi na bliskość do centrum czy jakiegoś centrum handlowego.