Wybór wózka spacerowego

Po osiągnięciu odpowiedniego wieku dziecka korzystanie z wózka wielofunkcyjnego będzie niewystarczające. Wówczas jego miejsce zajmie wózek spacerowy. Początkowo może się wydawać, że różnice między nimi są marginalne. Diabeł jednak tkwi w szczegółach.

Jaki model?

Najważniejsze zasady dla rodziców: koniecznie trzeba sprawdzić, czy siedzisko ma możliwość rozkładania się na płasko oraz to, czy złożony wózek faktycznie nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Przeważnie wózki posiadają samodzielne rączki z gumowego, skórzanego lub piankowego wykończenia. Opcjonalnie trafiają się takie, które wyposażone są tylko w jedną rączkę

Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo. Spacerówki posiadają pasy z pięcioma różnymi punktami, dlatego trzeba się upewnić, czy nasze dziecko będzie potrafiło odpiąć je bez pomocy rodzica. Nie należy również zapominać o głębokości budki dla zapewnienia wygody. Oczywiste jest również to, żeby przed zakupem samodzielnie przetestować wózek . Sprawdzić, jak się go prowadzi i czy jego wymiary pozwolą na umieszczenie go na przykład w samochodzie.

W którym momencie?

Wózki wielofunkcyjne przeznaczone są dla najmłodszych, którzy jeszcze nie są zdolni do samodzielnego siedzenia (w przeciwieństwie do „spacerówek” przeznaczonych właśnie dla nieco starszych dzieci). Co więcej, w pewnym wieku dziecko zaczyna się nudzić w wózku, więc to również powinien być dla rodzica kluczowy moment skłaniający do zmiany sprzętu.

Część milusińskich szybko traci ochotę na to, aby przemieszczać się za pomocą gondoli. Wówczas przenoszone są do spacerówek. Utrzymują przy tym tę samą pozycję, przy czym w przypadku siedziska spacerowego można mówić o mniejszym jego zabudowaniu. Zatem wybranie czasu na zmianę środku transportu jest jedynie kwestią o indywidualnym charakterze.

Dodatki

Miłym faktem w kwestii wózków spacerowych jest to, że praktycznie w każdym momencie można urozmaicić go dodatkami. Najważniejsze nie są jednak miłe dla oka elementy wizualne, ale dodatki praktyczne. Opcjonalnym i komfortowym dodatkiem jest podnóżek, który z pewnością wywoła uśmiech u dziecka. Jeśli niespodziewanie podczas spaceru nawiedzi nas deszcz, to warto mieć przy sobie folię deszczową. W trakcie pikniku na działce przyda się z kolei moskitiera chroniąca potomstwo przed komarami lub np. uchwyt na kubek.

Podsumowanie

Wybieranie wózka spacerowego jest ważnym momentem. Oczko w głowie młodych rodziców przekracza pewien etap dojrzałości, rosnąc przy tym w oczach – warto więc zapewnić mu jak najlepsze warunki do przeżywania tego czasu.

 

Sprawdź ofertę wózków spacerowych na https://dwamichaly.pl