Patelnie indukcyjne

W większości nowo wybudowanych domów i mieszkań kuchenki indukcyjne zaczynają zastępować tradycyjne gazowe. Dużą zaletą indukcji jest ich o wiele większe bezpieczeństwo i to że zajmują o wiele mniej miejsca. Zazwyczaj montuje się je w blacie, tylko należy pamiętać o tym żeby pod płytą był dostęp do powietrza ponieważ musi się ona jakoś wentylować, a jeśli tego nie będzie płyta o wiele dłużej będzie się chłodzić a w skrajnych przypadkach może się zagrzać. Jeśli zmieniamy kuchenkę gazową na płytę indukcyjną należy pamiętać, że musimy wymienić także wszystkie swoje patelnie, garnki i tym podobne. Ponieważ do płyty indukcyjnej potrzebujemy patelni i garnków ze specjalnym spodem z którym płyta reaguje i naczynie się nagrzewa bez pomocy ognia.

Tefal w swojej gamie oferuje patelnie z serii Talent-Pro, która ma nową nieprzywierającą powłokę i zapewnia dużą odporność na zarysowania. Smażąc na takich patelniach praktycznie nie musimy używać tłuszczu, a gruby spód gwarantuje równomierną dystrybucje ciepła. Seria Emotion podobnie jak wyżej wymieniona posiada wskaźnik nagrzania Thermo-Spot dzięki któremu zawsze będziemy wiedzieli kiedy patelnia się nagrzeje, działa on bardzo prosto i wygodnie czyli robi się po prostu czerwony kiedy temperatura będzie odpowiednia. Znajduję się on na środku patelni więc położenie też jest bardzo dobre. Zapewni on nam smażenie zawsze w odpowiedniej temperaturze tak aby nasze pyszne potrawy nie straciły na wartościach odżywczych albo się nie przepaliły.

patelnia berghoffBerghoff za to oferuje patelnie z serii virgo dark, które są nieco głębsze niż zwykłe i swoim spodem przypominają ruszt od grilla, dzięki czemu świetnie nadaje się do smażenia ryb i mięsa. Posiada też zdejmowaną rączkę przez co zajmuje dużo mniej miejsca w lodówce i łatwo ją tam włożyć. Jest ona wykonana z bardzo wytrzymałych materiałów co pomaga w rozprowadzaniu ciepła co zaoszczędzi nam trochę energii i starczy na długie lata, bez potrzeby wymiany po krótkim okresie czasu.