Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej na twarz

Z powodu ciągłego narażenia skóry twarzy na zanieczyszczenia i powstawanie niedoskonałości, istnieje wiele zabiegów mających na celu poprawienie jej jakości. Kilka z nich zyskało szczególną aprobatę i uwagę osób, które chcą zadbać o swój jak najlepszy wygląd. Dziś przyjrzymy się tym najpopularniejszym, dostępnym dzięki medycynie estetycznej.

Dzięki zabiegom na twarz można w znaczący sposób poprawić jędrność i kondycję skóry, przy jednoczesnym wymodelowaniu konturu twarzy i redukcji przebarwień. Znaczna część zabiegów odbywa się bez uprzedniego przygotowania skóry lub wykorzystania znieczulenia. Istnieje jednak prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku, siniaków lub zaczerwienienia skóry po wykonanym zabiegu.

Botoks

Botoks to inaczej toksyna botulinowa, mająca za zadanie blokadę połączeń nerwowo-mięśniowych, powodując przy tym rozluźnienie mięśni. Rezultatem tego jest efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Wykorzystywany jest również do minimalizowania ilości zmarszczek znajdujących się na górnej części twarzy: poprzecznych umiejscowione na czole, kurzych i lwich – pojawiających się pomiędzy brwiami. W trakcie zabiegu wstrzykuje się nieznaczne ilości botoksu w wybrane przez klienta miejsca na twarzy. Iniekcja odbywa się bez znieczulenia, a rezultat utrzymuje się przez około 4 miesiące.

Mezoterapia

W trakcie mezoterapii pobierana jest krew pacjenta, która następnie jest odwirowywana, aby odseparować płytki krwi. Następnie wykonuje się serię nakłuć, które pozwalają dostarczyć za pomocą preparatu odpowiednią substancję (w jej skład wchodzi na przykład kwas hialuronowy czy wyciągi z alg morskich) do skóry. Dzięki temu uruchamiane są mechanizmy odpowiadające za regenerowanie się skóry. Również i ten zabieg odbywa się bez wykorzystania znieczulenia, w trakcie jego trwania całkowicie zniwelowane jest również ryzyko wystąpienia reakcji immunologicznej. Co więcej, oczekiwane efekty będą widoczne już po jednej sesji. Mezoterapią powinny w szczególności zainteresować się osoby z suchą i odwodnioną skórą.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w składzie skóry. Jest ona odpowiedzialna za utrzymanie efektu jędrności i sprężystości. Wraz z postępującym wiekiem człowieka jego poziom w organizmie zmniejsza się, co prowadzi do postępującego wiotczenia skóry. Jednak jeśli precyzyjnie wstrzyknie się w skórę wypełniacz oparty na kwasie hialuronowym, to uzupełni on ubytki i przywróci jej dawną jędrność. Efekty widoczne są przez wiele miesięcy po przeprowadzeniu zabiegu wstrzykiwania.

Zakończenie

Wykonanie wyżej wymienionych zabiegów związane jest oczywiście z kosztami, ale pewne jest to, że są tego warte. Wszystko przecież po to, aby poczuć się lepiej we własnej skórze, a to jest bezcenne.

 

Artykuł powstał we współpracy z kliniką Christoffer Ingves