Morze Bałtyckie dla Seniora – dokąd pojechać?

Seniorzy lubią podróżować i zwiedzać. Wykorzystują swój wolny czas po to, by poznawać nowe miejsca, ludzi, rozwijać swoje pasje. Jednym z upragnionych kierunków polskich seniorów jest wybrzeże Morza Bałtyckiego, które okazuje się być ciekawą zdrowotną przystanią dla tych, który chcieliby zaczerpnąć świeżego powietrza, wypocząć oraz trochę się rozerwać.

Wakacje nad morzem to dla seniora bardzo ciekawy pomysł na spędzenie czasu. Mają na to wpływ nie tylko przyjemności duchowe, ale również wpływ nadmorskiego powietrza na zdrowie. Nie od dziś przecież mówi się dużo o zbawiennym wpływie jodu na organizm. Skupmy się jednak na tym, co polscy seniorzy mogą robić nad Bałtykiem – a konkretniej – w Trójmieście!

Zwiedzanie Gdańska

źródło: https://hotelhanza.pl

Gdańsk – jako stolica „Solidarności” i miasto z ponad tysięczną historią ma bardzo dużo do pokazania. Seniorzy na pewno chętnie wybiorą się na spacer ulicą Długą, odwiedzą różne muzea, będą podziwiać malownicze kamienice starego miasta, zjedzą pyszną rybę w jednej z nadmotławskich restauracji, czy przepłyną przez Motławę łódką. Dodatkowo na pewno chętnie odwiedzą miejsca z historii ich młodości – a więc na przykład Stocznię Gdańska.

Zwiedzanie Gdańska warto jednak rozszerzyć o większe tereny niż tylko stare miasto. Seniorzy na pewno docenią uroki molo w Brzeźnie czy Parku Oliwskiego.

Pyszny obiad w Sopocie

Pyszny obiad i spacer deptakiem Sopotu to na pewno bardzo ciekawa forma spędzenia słonecznego popołudnia. Seniorzy, którzy lubią aktywnie spędzać czas, mogą wypożyczyć kije do nordic-walking i urządzić sobie długą wędrówkę po Sopocie – zarówno między ciekawymi architektonicznie domami, jak i pośród gęstych zielonych lasów. W Sopocie również można zjeść smaczne gofry oraz lody i odwiedzić wizytówkę miasta – a więc długie molo.

Warto również zobaczyć Krzywy Domek, który niejako stał się druga wizytówką Sopotu. Na uwagę zasługują natomiast jeszcze piaszczyste czyste plaże sopockie, na których rokrocznie spotkać można tysiące turystów. Spacer plażą w stronę Gdańska może doprowadzić nas do Jelitkowa, a później do Brzeźna. Podczas niego można wdychać jod i zbierać muszelki, które wyrzuciło na brzeg morze.