Hygge to nie tylko styl życia

Duńskie pojęcie hygge stało się popularnym trendem na całym świecie. Jest wspaniałą odpowiedzią na nasz szybki i stresujący styl życia. Uczy nas, że powinniśmy celebrować i doceniać drobne przyjemności dnia codziennego i stawiać własną wygodę oraz komfort na pierwszym miejscu. Warto zapoczątkować zmiany nie tylko w naszej codzienności, ale również w aranżacji wnętrz mieszkania.

Jak stworzyć mieszkanie hygge?

Aby nasze mieszkanie było urządzone w duńskim stylu, powinniśmy zadbać o akcesoria, które pomogą nam osiągnąć jak największe poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Zainwestowanie w odpowiednie dodatki jest dobrym początkiem. Bo kto nie lubi spędzać leniwych, długich, zimowych wieczorów opatulony milutkim, ciepłym kocem, obłożony puchatymi poduszkami, czytając jedną z tych arcyciekawych powieści, popijając herbatę z ulubionego kubka ?

Odpowiednie oświetlenie to również bardzo ważna kwestia w mieszkaniu wg duńskiej sztuki szczęścia i relaksu. Kupno dużej ilości świec stworzy atmosferę przytulności, równocześnie pozwoli na zmysłowy relaks. Warto zadbać o lampy, delikatne bawełniane kule które rozproszą światło, roztoczą ciepło i blask.

Aby stworzyć wnętrza hygge, ważny jest odpowiedni dobór tekstur. Wełniane pledy, miękkie obicia mebli, włochate, puchowe dywaniki, wiklinowe kosze, drewno. Staraj otaczać się naturalnymi tekstyliami i materiałami. Bazuj na stonowanych wzorach i barwach oraz wygodnych akcesoriach. Ściany w kolorach bieli i szarości, prostota mebli, odpowiednie zasłony na oknach, miękkie sofy i fotele będą tworzyły cudowną całość i dodadzą duszy twoim wnętrzom. Cudowną opcją jest przeznaczenie odrobiny miejsca w mieszkaniu na klimatyczny kącik, najlepiej z bujanym fotelem.

Wszystko to pozwoli na codzienny relaks zarówno naszego ciała, jak i umysłu.

Podsumowanie

Kupując mieszkanie, nie musisz martwic się o profesjonalny wystrój. Dużo firm zajmuje się aranżacją wnętrz mieszkań pod klucz (np. zlokalizowane w Sopocie Studio Loko). Dobrze jest skorzystać z rad specjalisty, który swoim doświadczeniem i zmysłem estetycznym pomoże spełnić twoje marzenia uzyskując wspaniały efekt hygge!