Grzechy wybierania pierścionka zaręczynowego

Mimo swoich skromnych rozmiarów pierścionek zaręczynowy generuje olbrzymie emocje. Wystarczy spróbować sobie wyobrazić, jak stresujący dla mężczyzny jest moment, kiedy oświadcza się on kobiecie. Wówczas w głowie zaczyna kłębić się pełno pytań: „Zgodzi się czy nie?”, „Czy wybrałem odpowiednie miejsce?” oraz przede wszystkim „Czy pierścionek się jej spodoba?”. Warto zatem ograniczyć negatywne myśli, przynajmniej jeśli chodzi o wybór biżuterii.

Istnieje kilka potencjalnych grzechów, które można popełnić w kwestii pierścionka zaręczynowego. Zdawanie sobie z nich sprawy pomoże nam ich uniknąć.

Wybór jak największego diamentu

Na początku trzeba zaznaczyć, że nie każda przedstawicielka płci pięknej jest miłośniczką pierścionków o dużych rozmiarach. Ponadto to, ile będzie kosztować diament, uzależnione jest od wielu czynników: rozmiarów, barwy czy stopnia czystości. Najlepiej zdecydować się na jakościowy kamień, z kolei jego wielkość powinna już zależeć od gustu ukochanej. Istnieje przecież również możliwość, aby diament zamienić na coś innego, jak szmaragd czy szafir, które dla części kobiet są bardziej atrakcyjnymi materiałami. Taki złoty pierścionek z cyrkonią również będzie prezentował się okazale. Jednakże należy pamiętać o jednej kwestii. Popularność diamentu nie wynika jedynie z niewątpliwych zalet estetycznych, ale też pragmatycznych.

Nastawianie się na drogi zakup

Niektórzy zdają się zapominać o tym, że w kwestii wręczania pierścionka zaręczynowego nie liczy się to, jak wysoka kwota widnieje na rachunku u jubilera. Chodzi przede wszystkim o samą intencję i to, czy nasza ukochana zgodzi się przeżyć  życie z nami. Salon jubilerski oferuje szeroki przekrój pierścionków w różnych cenach. Dlatego nie warto przesadzać z wydatkami, tylko celować w taki, który usatysfakcjonuje nas pod względem wykonania, ale i kosztów związanych z zakupem (np. https://ergold.pl/22-pierscionki-z-diamentem).

Jak kupować, to tylko złoto

Złoto nieustannie od wielu lat należy do grona najbardziej docenianych materiałów jubilerskich. Zwłaszcza jeśli towarzyszy mu imponujący diament. Nie oznacza to oczywiście jednak, że przypadnie do gustu wszystkim kobietom. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla żółtego złota. Wystarczy wymienić złoto białe (kojarzące się ze srebrem)czy różowe, które charakteryzuje się wyraźnym połyskiem. Dla niezdecydowanych zawsze istnieje opcja wyboru dwukolorowego pierścionka, łączącego złoto koloru białego i żółtego.

Podsumowanie

Uniknięcie wyżej wymienionych błędów sprawi, że wybieranie pierścionka przestanie być męką. Tym większa będzie satysfakcja ze znalezienia tego odpowiedniego!