Gdańsk, Gdynia, Sopot – które miasto dla jakiego turysty?

Zachód słońca nad morzem

Z pewnością nie każdy turysta zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na charakter urlopu w Trójmieście ma miejsce noclegu. Decydując się na zakwaterowanie w konkretnym mieście metropolii, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie daje ono możliwości i jakie są jego ograniczenia. Poniżej podpowiadamy, czy powinieneś wybrać Gdańsk, Gdynię, czy Sopot!

Gdańsk

Hotel w gdańskim centrum
Hotele w gdańskim centrum nie należą do rzadkości – tutaj Hotel IBB Długi Targ (źródło: https://www.hoteldlugitarg.pl )

Stolica pomorza to miasto, które ma do zaoferowania najwięcej spośród wszystkich trzech wchodzących w skład Trójmiasta. Jest ono największą częścią metropolii, więc nic dziwnego, że to właśnie tutaj turyści mogą liczyć na najwięcej zabytków, muzeów i innego typu atrakcji. Jeśli zależy Ci właśnie na tych sprawach, to Gdańsk będzie odpowiednim miastem dla Ciebie.

Szczególnie polecamy noclegi w gdańskim centrum, gdzie naprawdę można poczuć niepowtarzalną atmosferę panującą w mieście. To właśnie tutaj, na Głównym Mieście znajduje się najwięcej najpiękniejszych trójmiejskich zabytków. Co więcej, w Gdańsku urzeczywistnisz wszystkie swoje turystyczne fantazje.

Gdynia

Gdynia to najmłodsze miasto Trójmiasta. Oznacza to, że nie będzie ono najlepszym wyborem dla osób, które uwielbiają zwiedzać zabytki i inne historyczne miejsca. Miejscowość może się poszczycić nielicznymi, lecz wartymi zobaczenia atrakcjami i miejscami. Dobrym przykładem może być akwarium gdyńskie czy Klif Orłowski. Polecamy zwłaszcza ten drugi, a to ze względu na jego położenie w okolicy urokliwej dzielnicy Gdyni, jaką jest Orłowo. Jacy turyści docenią zakwaterowanie w tym mieście? Zdecydowanie ci, którzy wolą pomieszkiwać taniej, oraz tacy, którym nie przeszkadzają dojazdy.

Sopot

Molo w Sopocie widziane z plażyNiektórzy mawiają, że Sopot to miasto imprez. Jest to po części prawda – na głównym deptaku oraz w jego okolicach zlokalizowanych jest kilkadziesiąt klubów, restauracji i barów, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Oczywiście w Sopocie nie brakuje innych miejsc, które mogą stanowić świetny cel turystycznego poznania. Najbardziej znanym jest sopockie molo, ale nie jest to jedyny obiekt, którym zachwycają się przyjezdni.

W mieście bardzo często odbywają się różnego typu imprezy kulturalne i festiwale, co może być solidną podstawą do tego, by właśnie ono stało się naszym domem na kilka dni. Dzięki swemu położeniu pomiędzy Gdynią a Gdańskiem, Sopot stanowi doskonałe miejsce wypadowe w dowolny zakamarek Trójmiasta.

Posumowanie

Gdańsk będzie odpowiednim miejscem dla turystów ceniących sobie dziedzictwo historyczne odwiedzanych miejsc. Gdynia to opcja dla tych, którzy pieniądze wolą wydać na coś innego niż nocleg. Sopot będzie zaś idealnym wyborem dla miłośników kultury lub imprezowych podbojów.