Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

zielona herbata

Każdy z nas ma pewne preferencje. Nie inaczej jest w przypadku ulubionych napojów! Społeczeństwo podzielone jest na tych, którzy preferują kawę w najróżniejszych wersjach, natomiast inni wolą napary z liści herbaty, jako świetny zamiennik dla wcześniej wymienionego napoju. Dziś jednak skupimy się na zaletach zielonej herbaty, gdyż nie rzadko jest ona traktowana jako kompletnie osobna kategoria. Gotowi na nową dawkę wiedzy?

Nie takie nowe

Zielona herbata i jej pozytywne właściwości są znane od lat. Nie tylkorozlewanie herbaty oczyszcza ona nasze ciało z toksyn, ale też zwalcza antyutleniacze. Lista jej gatunków jest ogromna, a różną się one pod wieloma względami, od mocy, przez smak, kolor ostatecznego naparu czy nawet tak prostą cechą, jak wygląd liści. Prawdopodobnie dlatego ma ona aż tyle fanów! Dodatkowo herbata zielona jest praktycznie w pełni naturalna, a wszystkie substancje tak ważne dla naszego samopoczucia są wciąż zawarte w niej. Mowa tutaj o aminokwasach, lipidach, garbnikach, czy nawet mikroelementach, takich jak wapń, czy cynk.

Cechy zielonej herbaty

zaparzona herbataZielona herbata ma także bardzo ciekawe cechy, a mianowicie gdy wypijemy ją na noc, będzie ona wspomagać nasze odchudzanie. Jest to możliwe dzięki substancji nazwanej galusan epigallokatechiny, działającej dwojako na nasze ciało. Z jednej strony, wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej, a z drugiej, hamują wchłanianie samych tłuszczy przez nasz organizm i wspomagają go w trawieniu. Gdy wspomnimy jeszcze o tym, że na przykład redukuje ona ryzyko wystąpienia miażdżycy, to zrozumiecie, jak mało trzeba zrobić dla swojego zdrowia!

Zamiast kofeiny

Jednak to, co bywa najważniejsze dla wielu, to fakt obecności teiny, która może być potraktowana na równi z kawową kofeiną. Po jej wypiciu praktycznie od razu poczujemy się pobudzeni, a nasz mózg zacznie pracować na wyższych obrotach. Możemy pożegnać się z uczuciem senności i znużenia, stąd też polecany jest on wszystkim osobom, pracującym w biurach. Dodatkowo nasze jelita będą nam wdzięczne za traktowanie!

Podsumowanie

Zielona herbata często jest traktowana jako kompletnie oddzielna kategoria napojów. Nie dziwimy się temu myśleniu! Ma ona dużo ciekawych zalet, które na pewno przekonają niektórych z was, więc nie ma co czekać!