Body – koniec problemów!

Dziewczyna w body

Ostatnimi czasy do łask modnych kobiet powróciły body. Wydawać by się mogło, że ta część damskiej garderoby niesie ze sobą liczne problemy. W głowach pań na nowo rodzą się, uśpione przez ostatnich kilka lat, nurtujące pytania. Jaki typ body wybrać? Te klasyczne? Eleganckie? Koronkowe? Sportowe? Do czego je nosić? Ze spodniami? Spódnicą? A może dać im pełną „swobodę” i możliwość bycia totalnie na wierzchu? W jakich sytuacjach nosić body? Czy jest to element wyłącznie casualowy? I wreszcie – pytanie chyba najbardziej uniwersalne: co z kolorem?

Wychodząc naprzeciw „body’owym dylematom”, czas pokazać, z czym ten urokliwy kawałek świata mody się je

Pamiętaj, że body doskonale sprawdzą się w każdej sytuacji! Trzeba tylko odpowiednio dopasować ich typ.

Wiele kobiet wciąż boi się nosić body w miejscach innych niż dom, plaża czy też podczas zwykłego wyjścia do sklepu. Popełniają błąd, ale nie jest jeszcze za późno. Warto uświadomić sobie, że body występują w kilku (jeśli nie kilkunastu!) typach. Do naszej dyspozycji mamy body codzienne – które swoim wyglądem i stylem przypominają przylegające T-shirty z krótkim bądź długim rękawem. Koszula body są stworzone z myślą o kobietach, które cenią wygodę i prosty, codzienny styl. Dalej możemy wyróżnić body z golfem – bardzo kobiece, idealnie podkreślające krągłości oraz talię, wręcz jakby stworzone do uprawiania w nich takich sportów, jak chociażby taniec. Body z bardzo popularną ostatnio falbaną to propozycja na letnie spacery w słoneczne dni. Body wieczorowe – często z koronką lub innymi bogatymi zdobieniami – to już po prostu „must-have” kreacji bankietowych oraz balowych opartych na spódnicy. Ostatnim typem są body w pełni przeznaczone do zmysłowych zabaw z partnerem, ale o nich chyba zbyt wiele nie trzeba opowiadać…

I co z tym kolorem?

Problem koloru dotyczy dosłownie każdej części garderoby. Body nie są w tym wypadku wyjątkiem. Kupując body, warto najpierw przyjrzeć się naszej szafie i barwom w niej królującym. To podstawowy krok do wyboru koloru body. Innymi prawami rządzą się body wieczorowe – wtedy zazwyczaj całą kreację kupujemy jednocześnie, mając na uwadze nie tylko ich barwę, lecz także krój, długość rękawów oraz styl zdobień.

Pośród tych wszystkich zagwozdek jedno jest pewne: kto raz założy body, ten już zawsze będzie miał je w swojej szafie. I słusznie, bo przecież oprócz walorów estetycznych mają one także korzystny wpływ na zdrowie – przecież stanowią jakby „drugą skórę” i ogrzewają ciało, a niektóre rodzaje wpływają na sylwetkę korygująco.